Przejdź do komentarzy

Badanie słuchu u dzieci

ucho dziecka z wisienką
pixabay

Programu badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych w gminach wiejskich realizowany jest w roku szkolnym 2016/2017.

Celem Programu jest wczesne wykrycie, u dzieci przystępujących do obowiązku szkolnego, zaburzeń słuchu, które mogą niekorzystnie wpływać na proces komunikowania się dziecka w szkole i mogą utrudniać jego rozwój społeczny oraz powodować znacznie częściej trudności w nauce w porównaniu do rówieśników ze słuchem prawidłowym. Jest on kontynuacją programów realizowanych w latach 2008-2016, które objęły populację ponad 400 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych w gminach wiejskich i miejsko – wiejskich na terenie całej Polski. Pokazały one, że nawet co 6 dziecko może mieć różnego rodzaju problemy związane ze słuchem.

Realizacja bezpłatnych badań przesiewowych słuchu w woj. Pomorskim zaplanowana jest od marca do czerwca 2017 r.

Partnerami programu są: Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących Człowiek - Człowiekowi.

Więcej informacji o programie tutaj

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj