Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Co każdy chory wiedzieć powinien? Warsztaty świadomości onkologicznej dla chorych na raka i ich rodzin

osoba z opuszczona głową siedzaca pod scianą
Fot. pixabay

Będzie o komunikacji pacjenta onkologicznego z otoczeniem, o tym, jak opanować lęk przed chorobą i cieszyć się życiem, a także o powrocie do pracy po wyleczeniu. Warsztaty będą od września do listopada. Kolejne spotkanie 13 września 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Organizatorami zajęć są Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

 Jak oswoić raka?

Podczas warsztatów będą omawiane zagadnienia rozmowy z lekarzem oraz komunikacja między członkami rodziny. Chodzi głównie o to, jak rozmawiać o raku, pomimo choroby. Uczestnicy zastanowią się nad potrzebami chorego oraz jego opiekuna, wzajemnym wsparciem i sposobem wyrażania swoich potrzeb. Zajmą się też efektami ubocznymi leczenia. Omówią ewentualne komplikacje oraz poznają sposoby radzenia sobie z nimi. Organizatorzy pomogą przygotować się na powrót do pracy po leczeniu i chorobie. Psychologowie nauczą technik radzenia sobie z trudnymi emocjami. Odbędą się też specjalne zajęcia z udziałem dzieci oraz nastolatków, w których rodzinie jest osoba chora lub w trakcie leczenia onkologicznego. Mowa będzie także o tym, jak duże znaczenie ma poczucia humoru w trakcie radzenia sobie z chorobą oraz jej skutkami. Uczestnicy zajmą się przebudowywaniem oraz transformacją związku, porozmawiają o intymności, wsparciu, bliskości, seksualności. Odbędą się też zajęcia taneczne, które pomogą w ekspresji siebie. Poruszone będą aspekty psychologiczne i medyczne dalszego życia po nowotworze i opanowaniu lęku przed jego nawrotem.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki (ul. Puszkina 8/ 1 a) oraz Amazonek Gdyńskich (ul. Morska 9-9 a), od września do listopada w godzinach 15.00-19.00 w dwóch blokach tematycznych z półgodzinną przerwą. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: szkoladlapacjentow@gmail.com.

Harmonogram warsztatów

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj