Przejdź do komentarzy

I Spotkanie PoFoS

złączone ręce

Dnia 12 grudnia 2012 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Gospodarzem spotkania była Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pani Hanna Zych- Cisoń.

Jako przedstawiciel Samorządu Województwa Pomorskiego zdaję sobie sprawę z ogromnego znaczenia profilaktyki i promocji zdrowia dla mieszkańców naszego regionu – mówiła Wicemarszałek otwierając spotkanie – W dobie wzrostu nakładów na medycynę naprawczą, profilaktyka jest jedynym środkiem umożliwiającym utrzymanie zdrowia mieszkańców na wysokim poziomie przy relatywnie niskim finansowaniu. Stąd też idea połączenia sił w tym zakresie,  mimo nie do końca docenianej przez decydentów roli prewencji.

Tematami wiodącymi były:

  • Rola pomorskiej profilaktyki i promocji zdrowia w kontekście Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020;
  • Aktualna sytuacja profilaktyki i promocji zdrowia w regionie;
  • Rola Departamentu Zdrowia UMWP w tworzeniu i integrowaniu polityki zdrowotnej;
  • Inicjatywa powołania PoFoS;

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego na poziomie gmin i powiatów oraz reprezentant Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych.

Samorządowcy poparli ideę stworzenia PoFoS, upatrując w nim możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami i zawiązywania lokalnych koalicji na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj