Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Konferencja Zdrowy Pomorzanin 6 - zapisy ruszyły

Zdrowy Pomorzanin 5 w 2017 r., sala Okragła, pani na mównicy
Zdrowy Pomorzanin 5 w 2017 r. Fot. ODN w Słupsku

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza na szóstą wojewódzką konferencję z cyklu "Zdrowy Pomorzanin" pt. Profilaktyka zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, która odbędzie się 17 października 2018 r. od godz. 9.00 w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Gdańsk, ul. Okopowa 21/27.

Cykl konferencji Zdrowy Pomorzanin został zainicjowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego w 2010 roku, między innymi w odpowiedzi na: potrzeby środowiska oświatowego, chęć poprawy stylu życia pomorskich uczniów oraz jako platforma dialogu na temat współczesnych wyzwań profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców – dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, pielęgniarek szkolnych; pracowników samorządów lokalnych odpowiedzialnych za edukację, politykę społeczną i zdrowotną, ponadto do uczniów, rodziców, osób zainteresowanych profilaktyką zdrowia. Celem spotkań jest podniesienie świadomości dotyczącej różnych zagadnień zdrowia uczniów oraz poprawa ich stylu życia. Konferencja zorganizowana w 2010 r. poświęcona była zaburzeniom odżywiania i wysiłkowi fizycznemu, podczas drugiej poruszono zagadnienia bezpiecznego klimatu społecznego w szkole – w tym zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, trzecie  spotkanie w roku 2015 odbyło się pod hasłem Zdrowie i bezpieczeństwo w środowisku szkolnym, czwarte w 2016 dotyczyło odpowiedzi na pytanie Jaki wpływ mają nasze postawy i wybory na geny czyli nowe pokolenia. W 2017 roku konferencja dotyczyła zagadnień i problemów związanych z uzależnieniami od nowych technologii takim jak np. fonoholizm. Tegoroczne spotkanie poświęcone zostanie profilaktyce zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży.

Zapraszamy!

Rejestracja i szczegółowy program konferencji na stronie ODN w Słupsku.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj