Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Listopad - Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami

mężczyzna z wyciągniętą ręką
Fot. pixabay

„Odważni wygrywają" to kampania skierowana do mężczyzn i dla zdrowia mężczyzn.

Bądź Odważny i wiedz, że rak nie jest niczym wstydliwym, a profilaktyka pozwala na uratowanie zdrowia i życia! 

O ile kampanie promujące profilaktykę nowotworów kobiecych są popularne zarówno w Polsce, jak i na świecie, o tyle w przypadku nowotworów na które chorują mężczyźni, nadal mówi się o nich zbyt mało. Nowotwór prostaty i  jąder  pomimo, że coraz więcej wiemy na temat czynników mogących wpłynąć na występowanie, jak również coraz więcej wiemy na temat profilaktyki i badań profilaktycznych nadal atakuje.

Nowotwory męskich narządów płciowych są drugą co do częstości przyczyną choroby nowotworowej u mężczyzn. Zachorowalność na nowotwory złośliwe męskich narządów płciowych u mężczyzn zwiększała się gwałtownie w ciągu ostatnich trzech dekad, przy czym w połowie lat 90 XX wieku tempo wzrostu wyraźnie zwiększyło się. Nowotwory złośliwe męskich narządów płciowych powodują u mężczyzn około 8% zgonów (dane z Krajowego Rejestru Nowotworów).

Zdecydowanie liczy się czas wykrycia choroby i szybkie rozpoczęcie terapii. Niestety wciąż jeszcze zdarza się, że chory mężczyzna nie przyznaje się do niepokojących objawów lub je bagatelizuje. Celem akcji jest przebicie się do świadomości mężczyzn, jak również ich bliskich i przypomnienie, że najważniejsza jest troska o własne zdrowie.

W ramach kampanii "Odważni Wygrywają" Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku i 8 ośrodków medycznych w regionie przygotowało bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia. Badanie jest bezbolesne, a dzięki niemu możesz mieć pewność diagnozy.

Zarejestruj się już teraz – liczba miejsc ograniczona!

Link do rejestracji:

http://odwazni.com/bezplatne-badania-usg-2017/
view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj