Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Nowy raport NIZP-PZH - "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania"

otwarta ksiażka i okulary
fot. pixabay

To już osiemnaste opracowanie w serii zapoczątkowanej przez Państwowy Zakład Higieny w 1977 r., a drugie przygotowywane w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia

W raporcie opisano między innymi długość życia i umieralność Polaków, wyleczalność chorych na nowotwory złośliwe, zachorowania na choroby zakaźne i pasożytnicze, wybrane czynniki ryzyka zdrowotnego oraz infrastrukturę systemu opieki. Obraz stanu zdrowia ludności opiera się na możliwie wszystkich dostępnych w momencie tworzenia raportu danych pochodzących przede wszystkim z rutynowych systemów informacyjnych. Wykorzystano także dane pochodzące z ankietowego badania trzytysięcznej reprezentatywnej próby losowej dorosłych mieszkańców Polski, przeprowadzonego przez NIZP-PZH w październiku 2018 r. O nowe ważne zagadnienia został rozbudowany rozdział poświęconym przyczynom zgonów ludności Polski.

Raport do pobrania na stronie internetowej NIZP-PZH

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj