Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej ruszy jeszcze w tym roku

lekarze podczas operacji
Fot.pixabay

To pilotaż nowych rozwiązań w onkologii, które będą polegać na skoordynowanej opiece, centralizacji procedur specjalistycznych i decentralizacji m.in. chemioterapii i radioterapii.

Zostanie stworzona Krajowa Sieć Onkologiczna i wypracowana strategia krajowej walki z nowotworami. Celem ma być zrównanie dostępu pacjentów do terapii świadczonej na tym samym poziome bez względu na miejsce zamieszkania. Duże rozproszenie podmiotów świadczących opiekę onkologiczną może prowadzić do obniżenia  jakości i skuteczności prowadzonych terapii oraz ograniczenia możliwości koordynacji leczenia.  Sieć ma obejmować m.in. Narodową Radę Onkologii, Krajowe Ośrodki Koordynujące, a także ośrodki wojewódzkie i uniwersyteckie. System skoordynowanej opieki polegać ma na centralizacji wysokospecjalistycznych procedur (operacji chirurgicznych) i decentralizacji, lepszym dostępie do m.in. chemioterapii, radioterapii, opieki pozaonkologicznej bliżej miejsca zamieszkania chorego. Pilotaż nowych rozwiązań ruszy w tym roku i obejmie cztery województwa.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj