Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Pluszowy miś jako ratownik, czyli jak oswoić dziecko z lękiem przed lekarzem? Specjalny festyn dla najmłodszych

dziecko trzymajace misia
Fot. pixabay

W ramach akcji Misie – Dzieciom najmłodsi będą mogli nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzą się, że zastrzyk zrobiony pluszakowi nie boli. Będą też konsultacje lekarskie, porady dietetyczne, a także zabawy i konkursy dla dzieci. Akcja odbędzie się w Alfa Centrum w Gdańsku w sobotę, 17 listopada 2018 r.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku i centrum handlowego Alfa organizowaną z okazji dnia pluszowego misia.

Nauka poprzez zabawę

W akcji Misie – Dzieciom chodzi przede wszystkim o oswajanie małych pacjentów z lekarzami i pokazanie przyjaznej strony szpitala. Poprzez zabawę z ukochanymi przytulankami ratownik medyczny nauczy najmłodszych, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Dzieci przekonają się też, że nie należy bać się zastrzyków. Będą też zabawy i konkursy mające pomóc w pokonaniu lęku przed wizytą u lekarza. Nie zabraknie również fachowych porad dla rodziców. Lekarze różnych specjalności przeprowadzą konsultacje dotyczące atopii, astmy, anafilaksji oraz diety u dzieci. Zabawa potrwa sześć godzin. Rozpocznie się w samo południe 17 listopada.

Misie – Dzieciom

  • 17 listopada 2018 r., sobota godz. 12.00-18.00
  • Alfa Centrum
  • ul. Kołobrzeska 41 c, Gdańsk
view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj