Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Pomorskie dla Zdrowia przenosi się na plaże. Wakacyjna przychodnia stanie przy molo w Gdańsku-Brzeźnie

Stoisko Pomorskie dla Zdrowia przed Ergo Areną.
Stoisko Pomorskie dla Zdrowia przed Ergo Areną. Fot. Aleksandra Kiełbratowska

Dermatolog zbada znamiona, a onkolog odpowie na nurtujące pytania. Zobacz, co jeszcze czeka na korzystających z uroków wakacji na plaży w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 1 lipca 2018 r. Wszystkie badania i porady udzielane są bezpłatne.

Badania i konsultacje wykonają pracownicy Copernicusa Podmiotu Leczniczego. Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu.

Co będzie się działo?

Będzie można m.in. zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie tętnicze. Plażowicze skorzystają z  konsultacji onkologicznych i dermatologicznych. Porad udzieli też dietetyk. Wykwalifikowany personel medyczny przeprowadzi pokazy i szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Specjaliści pokażą, jak każda kobieta, co miesiąc powinna badać piersi. Przez całe wakacje pracownicy pomorskich szpitali będą oferować bezpłatne badania i konsultacje.

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u specjalistów.

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów na boisku  GOSRiT w Luzinie, w sobotę, 7 lipca 2018 r. w godz. 14.00-22.00. Konsultacje przeprowadzą specjaliści ze Szpitali Pomorskich.

Pomorskie dla Zdrowia na plaży w Gdańsku-Brzeźnie

1 lipca 2018 r., niedziela, godz. 10.00-16.00

wejście na molo przy plaży Gdańsk-Brzeźno

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj