Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Samorząd od serca – konkurs

pomiar ciśnienia krwi
Fot. pixabay

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, które w minionym roku kalendarzowym, w terminie od 1 stycznia do 29 grudnia 2017 roku, opracowały i wdrożyły program zdrowotny w dziedzinie profilaktyki chorób układu krążenia.

Choroby układu krążenia są jedną z głównych przyczyn śmierci Polaków. Większość społeczeństwa bardziej obawia się nowotworów i może dlatego też  lekceważy pierwsze objawy chorób sercowo – naczyniowych. Często bagatelizujemy profilaktykę chorób układu krążenia, nie stosujemy się do zaleceń lekarzy, a w momencie zawału serca zwlekamy z wezwaniem pomocy.

W ramach konkursu organizowanego przez Polpharma Sp. z o. o. nagrodzone zostaną działania jednostek samorządu terytorialnego związane z profilaktyką chorób układu krążenia wśród swoich mieszkańców. Szczegóły konkursu w regulaminie

Zgłoszenia można wysyłać od 21 marca do 8 kwietnia 2018 roku, za pomocą formularza zgłoszeniowego na adres: marta.g@flywheel.pl  lub joanna.s@flywheel.pl. Wyłonienie laureatów nastąpi 17 kwietnia podczas uroczystej Gali.

Kampania „Ciśnienie na Życie"

Od grudnia 2012 roku kampania „Ciśnienie na Życie" odwiedziła niemalże całą Polskę, oferując pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz badania wieku serca mieszkańcom ponad 120 miast. Na podstawie danych zebranych w trakcie trwania trzech edycji kampanii zespół badawczy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ocenił rozpowszechnienie czynników ryzyka chorób układu krwionośnego w społeczeństwie oraz statystyczny wiek serca mieszkańca Polski. Serce statystycznego Polaka jest średnio o 6 lat starsze od niego samego. Wyniki raportu zostały ogłoszone 20 listopada podczas gali Heart Forum w Krakowie – spotkania podsumowującego 3 lata kampanii „Ciśnienie na Życie".

Zobacz więcej  na stronie Kampania „Ciśnienie na Życie"

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj