Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Nominacja dla SWP w konkursie „Zdrowy Samorząd” za inicjatywę na rzecz przeciwdziałania HIV/AIDS

Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Słupsku
fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Samorząd Województwa Pomorskiego został nominowany w kategorii "Zdrowe Województwo"

Inicjatywa na rzecz zapobiegania HIV i zwalczania AIDS w województwie pomorskim" zgłoszona przez Samorząd Województwa Pomorskiego znalazła się wśród 30 programów profilaktycznych i prozdrowotnych nominowanych do statuetki „Zdrowy Samorząd 2021" spośród blisko 100 zgłoszeń nadesłanych przez jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju. Organizatorami konkursu są PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Projekt SWP został nominowany w kategorii „Zdrowe Województwo".

W ramach inicjatywy podejmowane są działania mające na celu zapobieganie szerzeniu się HIV, m.in. poprzez organizację cyklicznych spotkań Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na terenie województwa pomorskiego oraz finansowanie trzech punktów konsultacyjno-diagnostycznych (w Gdańsku, Gdyni i Słupsku), w których można wykonać  bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV, HCV oraz kiły połączone z profesjonalnym poradnictwem.

Do 28 maja br. (do godz. 12) trwa głosowanie na projekt, który zdobędzie nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

Więcej o konkursie i projekcie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2021,94/wojewodztwo-pomorskie,3018/

Zachęcamy do głosowania!
view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj