Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Światowy Dzień Serca w Gdyni. Skorzystaj z bezpłatnych badań i porad prawnych

pilęgniarka z sercem
Fot.pixabay

Będzie można zmierzyć poziom glukozy i cholesterolu, a także ciśnienie tętnicze. Chętni skorzystają też z badań EKG oraz konsultacji kardiologicznych. Festyn odbędzie się w Parku Rady Europy w Gdyni w niedzielę, 30 września 2018 r.

Badania będą wykonywane przy alei Topolowej przez pracowników Szpitali Pomorskich w godz. 10.00-15.00.

Darmowe badania i porady prawne

W  ramach diagnostyki będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Można będzie oznaczyć: poziom glukozy, cholesterolu  oraz ciśnienia tętniczego oraz Pacjenci skorzystają również z konsultacji kardiologicznych oraz badania EKG.

Oprócz porad lekarskich, czynny będzie też punkt konsultacyjny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Specjaliści bezpłatnie udzielą porad prawnych z zakresu m.in. ochrony dóbr pacjenta i praw pacjenta.

Światowy Dzień Serca w Gdyni

30 września 2018 r., niedziela, godz. 10.00-15.00

Park Rady Europy

aleja Topolowa

Gdynia

Program:

godz. 10.00-14.00 – kardiolog

godz. 10.00-15.00 – badania EKG, ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu

godz. 10.00-15.00 – bezpłatne porady prawne Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku

Światowy Dzień Serca to święto obchodzone co roku w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF). Po raz pierwszy święto odbyło się  24 września 2000 r. W Polsce obchody organizowane są od 2002 r. przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Chodzi o zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj