Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Światowy Dzień Zdrowia

kula ziemska na dłoni
Fot. pixabay

Światowy Dzień Zdrowia przypadający w dniu 7 kwietnia, organizowany jest w celu upamiętnienia powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Tematem przewodnim w 2018 roku są działania pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich"

Co roku ogłaszane jest nowe hasło roku oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia. W ostatnich latach WHO proponowało następujące tematy przewodnie:

2009 - „Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof!"
2010 - „Człowiek i miasto"
2011 - Oporność mikroorganizmów (wirusów, bakterii, niektórych pasożytów) na leki antywirusowe, antybiotyki oraz leki przeciwmalaryczne
2012 - starzenie się i zdrowie / „Więcej zdrowia - więcej życia"
2013 - nadciśnienie tętnicze / „Zdrowe bicie serca"
2014 - Choroby przenoszone przez wektory
2015 - "Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym"
2016 - "Pokonaj cukrzycę!"
2017 - "Depresja - porozmawiajmy o niej"

W  roku 2018 Światowa Organizacja Zdrowia wzywa światowych przywódców do podjęcia konkretnych kroków w kierunku powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Oznacza to zapewnienie wszystkim i wszędzie dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych bez konieczności radzenia sobie z trudnościami finansowymi. Tam, gdzie systemy opieki zdrowotnej nie zapewniają odpowiedniej ochrony finansowej, ludzie są zmuszeni wybierać między opieką zdrowotną a innymi podstawowymi potrzebami.  Najubożsi często rezygnują z opieki medycznej ze względu na koszty a tym samym  obniża się stan zdrowia, pogłębia ubóstwo i nierówność.

W Polsce w tym samym dniu obchodzimy także Dzień Pracownika Służby Zdrowia.
 

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj