Przejdź do komentarzy

Trwają szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+

strzykawka wbita w kulę ziemską
Fot. pixabay

Mieszkańcy powiatów kościerskiego, tczewskiego, kartuskiego wejherowskiego, malborskiego, Gdyni, Słupska oraz Sopotu powyżej 65 roku życia mogą się bezpłatnie szczepić w wyznaczonych przychodniach na Pomorzu. Dotyczy to głównie osób z chorobami dolnych dróg oddechowych. Z zastrzyków można skorzystać do końca roku.

Realizacja programu przyczyni się do zmniejszenia zapadalności na inwazyjne zakażenia pneumokokowe na Pomorzu oraz zmniejszy liczbę spowodowanych przez tę bakterię zgonów. Programem objęte są osoby powyżej 65 roku życia, które nie były szczepione przeciwko pneumokokom, są zameldowane na terenie województwa pomorskiego (chodzi o powiaty, które do programu przystąpiły) oraz znajdują się w grupie ryzyka. To osoby z przewlekłymi chorobami dolnych dróg oddechowych. W przypadku  małej liczby tych pacjentów, szczepieniem zostaną objęte osoby  z innymi schorzeniami przewlekłymi takimi jak m. in. : choroby serca, cukrzyca, przewlekła choroba wątroby (w tym marskość), przewlekła choroba nerek czy choroba nowotworowa.

Do chwili obecnej wykonano następujące szczepienia:

Lp.

Miejsce realizacji (powiat)

Nazwa realizatora

Oczekiwana liczba szczepień

Liczba osób zaszczepionych

 

1.

Miasto Sopot

Kardiotel sp. z o.o.

24

7

 
 
 

2.

Miasto Gdynia

Clinica Medica Sp. z o.o.

822

38

 
 
 

3.

Powiat Tczewski

Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o.

198

12

 
 
 

4.

Powiat Wejherowski

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Śródmieście sp. z o.o.

446

15

 
 
 

5.

Powiat Kartuski

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 Krystyna Mach

106

52

 
 
 

6.

Powiat Kościerski

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej " Przychodnia" sp. z o.o.

104

57

 
 
 

7.

Miasto Słupsk

NZOZ Poradnia Chorób Płuc i Alergologii Sławomir Garbicz

142

0

 
 
 

8.

Powiat Malborski

Powiatowe Centrum Zdrowia Społka z o.o

82

0

 
 
 

Do dnia 9 listopada 2018 r. można składać oferty na realizację szczepień w powiatach: bytowskim, chojnickim, człuchowskim, kwidzyńskim i puckim


 

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj