Przejdź do komentarzy

Wiadomości

USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Stoisko Pomorskiego dla Zdrowia w 2017 r.
Stoisko Pomorskiego dla Zdrowia w 2017 r. Fot. archiwum UMWP

Letnia przychodnia otwarta będzie tym razem na terenie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 14 i 15 lipca 2018. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz porad dietetyka. Do tego badania USG i pomiar ciśnienia.

Bezpłatnych porad podczas piątego wydarzenia w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia udzielą pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Co będzie się działo?

Od sobotniego przedpołudnia we wdzydzkim skansenie będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poddać się spirometrii (badanie objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego). Radiolodzy wykonają badanie USG m.in.: tarczycy, wątroby, przepustowości żylnej kończyn dolnych. Pacjenci będą mogli skorzystać również z konsultacji pulmonologicznych i onkologicznych. Specjaliści udzielą też porad dietetyczno-żywieniowych. Chętni zapoznają się z ideą wolontariatu i skosztują lemoniady oraz zdrowych przekąsek. Przygotowano też specjalne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci pomalowanymi farbkami rękami stworzą logo Pomorskie dla Zdrowia.

Akcja ma na celu upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki zachorowania na nowotwory piersi i jelita grubego, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu,  rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

Pomorskie dla Zdrowia podczas 45 Jarmarku Wdzydzkiego

14-15 lipca 2018 r., sobota- niedziela, godz. 10.00-18.00

Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznym im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u specjalistów.

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku, w niedzielę, 22 lipca 2018 r. w godz. 10.00-16.00. Konsultacje przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj