Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Weź udział w rodzinnym festynie przed Ergo Areną i skorzystaj z bezpłatnych porad i zabiegów. Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie

Badania w namiocie podczas Pomorskiego dla Zdrowia w Prabutach
Fot. UMWP Badania podczas Pomorskiego dla Zdrowia w Prabutach

Weź udział w rodzinnym festynie przed Ergo Areną i skorzystaj z bezpłatnych porad i zabiegów. Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie

Onkolodzy, reumatolodzy, ortopedzi będą czekać na wszystkich, którzy w niedzielę, 24 czerwca  2018 r. przyjdą na plac Dwóch Miast przed halę widowiskowo-sportową. Będzie też można skorzystać z takich zabiegów jak krioterapia miejscowa oraz naświetlanie lampą bioptron. A to nie koniec atrakcji w ramach akcji. Przyjdź i przekonaj się!

Hasłem tej imprezy jest aktywna niedziela. To drugie wydarzenie, które odbywa się w ramach Pomorskiego dla Zdrowia. Kolejne badania będą na plaży w Gdańsku-Brzeźnie już 1 lipca 2018 r.

Dwa namioty przed Ergo Areną

  • 24 czerwca, niedziela, godz. 11.00-17.00
  • współorganizatorami wydarzenia są Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie.

Podczas rodzinnego festynu na pacjentów będą czekać lekarze, profilaktycy, trenerzy, sportowcy oraz psychologowie. Będzie też można skorzystać z  konsultacji onkologicznych, reumatologicznych, ortopedycznych oraz lekarza rehabilitacji medycznej. Terapeuci zaproszą do wspólnych ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni i ruchomość stawów przy użyciu taśm terapeutycznych. Panie dowiedzą się, jak prawidłowo co miesiąc badać piersi. A dla chętnych takie zabiegi jak krioterapia miejscowa i naświetlanie lampą bioptron.

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla małych pacjentów Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie.

Trzy strefy aktywności

Będą strefy zdrowia, sportu i relaksu, w których eksperci pomogą zadbać o kondycję i dobre samopoczucie.

strefa zdrowia

Oddział rehabilitacyjny dla dzieci Pomorskiego Centrum Reumatologicznego zaprasza rodziców z dziećmi do przestrzeni A1 hali (wejście główne). Przy stanowisku szkoły zdrowych pleców będzie można zasięgnąć porad z zakresu profilaktyki wad postawy, a także ćwiczeń i pokazów dla dzieci. Słoń w plecaku to odpowiedź na pytanie, jakie ciężary dźwigają dzieci na swoich plecach? Dla dzieci będzie spotkanie z psychologiem Magdaleną Bilicką-Siewert, która opowie o emocjach. W programie nagrody – niespodzianki dla aktywnych rodziców.

W namiotach będzie można uzyskać porady dotyczące przeciwdziałania osteoporozie, bólom przeciążeniowym pleców i stawów. Specjaliści pokażą, jak każda kobieta, co miesiąc powinna badać piersi, a terapeuci zaproszą do wspólnych ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni i ruchomość stawów przy użyciu taśm terapeutycznych. Na festynie pojawi się też punkt Akademii Walki z Rakiem oraz komórka zdrowia Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Sopotu, gdzie będzie można skorzystać z podstawowych badań.

Izba pielęgniarek i położnych zaprasza panie w ciąży na konsultacje.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Medycyny Sportowej Rehasport Clinic. Poza poradami fizjoterapeutycznymi (bezpłatna konsultacja rehabilitanta z zakresu urazów i kontuzji sportowych) będą też badania postawy ciała (ocena postawy ciała u dzieci 6-14-letnich), porady dietetyczne (pomiar masy ciała, analiza składu ciała, konsultacja dietetyczna), badania podstawowe (pomiar glikemii, tętna i ciśnienia tętniczego,  saturacja oraz konsultacje trenerskie – porady dla początkujących (jak zacząć uprawiać sport, jak zacząć biegać zdrowo).

strefa sportu

O godz. 11.00 wystartuje sesja relaksacyjnej jogi, o godz.12.30 kalistenika z piłeczkami, o godz.14.00 będzie trening z kijami nordic walking, a od godz. 15.30 do zakończenia imprezy będziemy ćwiczyć energetyczną zumbę. Miłośników fitnessu ucieszą ćwiczenia z taśmami. Zbiórka do treningów przed wejściem głównym do hali (A1).

Miasteczko sportowe w obrębie boiska przed halą przygotują kluby sportowe grupy Trefl. Koszykówka i siatkówka dla wszystkich pozwoli uwolnić endorfiny całym rodzinom, a najaktywniejszych nagrodzi Stowarzyszenie Trefl Pomorze.

O inne atrakcje dla maluchów zadba Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.

strefa relaksu

W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch" Maria Fall-Ławryniuk z Centrum Zdrowego Odchudzania zaprasza na chwilę wytchnienia przy sokach warzywnych i degustację zdrowej żywności.

Będą też warsztaty psychologiczne z trójmiejskimi ekspertami, które pozwolą na wyciszenie i dadzą przypływ nowej energii.

Zajęcia odbędą się w sali rozgrzewkowej Ergo Areny (wejście C1), obowiązują zapisy, maks. 30 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl.

Program:

godz. 11.00-12.00 – Mindfullness – jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Jak przestać się martwić i żyć radośnie? –  Monika Szczerbińska-Inglot

Za sprawą uwagi, akceptacji i życzliwości dla samego siebie można lepiej radzić sobie z bolesnymi emocjami, wyzbyć się negatywnego myślenia o sobie.

godz. 12.15-13.45 – Dlaczego bliscy ludzie najbardziej siebie ranią i czy warto wybaczać?  – Hanna Wilczyńska-Toczko, psycholog, terapeuta, trener szkoleniowy, konsultant i dziennikarka radiowa.

godz. 14.00-15.30 – Jak żyć i kiedy żyć? – Monika Stankiewicz, coach ACC akredytowany przez International Coach Federation, współzałożycielka trójmiejskiego oddziału ICF, konsultant MindSonar, autorka bloga o introwertykach, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Jeżeli chcesz odzyskać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym lub czujesz, że brakuje Ci energii, to ten warsztat jest dla ciebie.

godz. 15.45-17.00 – Kilka słów o tym, że szkoła, młodzież, relacje i social media mogą być zdrowe" – Przemysław Staroń, psycholog i kulturoznawca, wykładowca sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS, wieloletni wykładowca na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Sopocie, nauczyciel w II LO w Sopocie, koordynator projektów z zakresu wspierania rozwoju seniorów, arteterapeuta i trener kreatywności.

Rodzinny czas będzie można spędzić przy planszówkach od firmy Trefl w halowym Pubie Classic (wejście A1).

 

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u specjalistów.

Porad udzielą pracownicy: Szpitala Specjalistycznego w Prabutach sp. z o.o., Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. J. Titz Kosko w Sopocie sp. z o.o.,  Copernicusa Podmiotu Leczniczego sp. z o.o., Szpitali Pomorskich sp. z o.o., Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o.

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia na plaży przy molo w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 1 lipca 2018 r. w godz. 10.00-16.00. Konsultacje będą przeprowadzać eksperci  z Copernicusa Podmiotu Leczniczego.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj