Przejdź do komentarzy

X Spotkanie PoFoS

kula i cyfry
pixabay

Dnia 8 października 2015 roku odbyło się jubileuszowe X spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Podczas Forum Poruszono następujące tematy:

Ostatnie zagadnienie jest to projekt opracowany przez Panią dr inż. Anitę Richert-Kaźmierską z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej we współpracy z Fundacją Promocji Inicjatyw Obywatelskich. Projekt ten skierowany jest do  119 pomorskich gmin (wyłączone zostały duże miasta – Gdańsk, Sopot, Gdynia i Słupsk) i zakłada stworzenie systemu opieki nad osobami starszymi. Głównymi założeniami koncepcji systemu jest przede wszystkim stworzenie możliwości do starzenia się w środowisku domowym, wspieranie przez gminy Podstawowej Opieki Zdrowotnej (wyposażenie w mobilny sprzęt diagnozujący i zaangażowanie w profilaktykę i promocję zdrowia), wykorzystanie telemedycyny (Red Buttons), wolontariat sąsiedzki oraz tworzenie infrastruktury przyjaznej seniorom (windy, większe napisy na znakach informacyjnych, obniżone chodniki).

Przedstawiciele powiatów obecni na spotkaniu wyrazili swoje pełne poparcie dla projektu oraz potrzebę rozszerzenia go także na 4 duże miasta.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj