Przejdź do komentarzy

XIII spotkanie PoFoS

papierowe euro
pixabay

Dnia 16 listopada 2016 roku odbyło się XIII spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele JST WP z poziomu powiatów odpowiedzialni za profilaktykę i polityką zdrowotną.

Spotkanie otworzyła p. H. Zych-Cisoń, Wiceprzewodnicząca Sejmiku WP, gości przywitał również Pan Marszałek Paweł Orłowski.

Spotkanie przebiegało według następującego programu :

10.00

Powitanie gości oraz przedstawienie nowego członka ZWP Pana Pawła Orłowskiego – Hanna Zych – Cisoń, Przewodnicząca PoFOS UMWP

10.10

Członek Zarządu Pan Paweł Orłowski

10.20

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego UMWP  – zasady aplikowania o wsparcie unijne na projekty z zakresu profilaktyki zdrowotnej w ramach RPO WP 2014-2020

11.20

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne – realizacja zadań związanych w obszarze zdrowia w Obszarze Metropolitarnym Gdańsk Sopot Gdynia

11.50

Sesja pytań i odpowiedzi

Zakończenie spotkania

 

Podczas omawiania zagadnień związanych z zasadami aplikowania o wsparcie unijne na projekty z zakresu profilaktyki przez grupę ekspertów z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, wywiązała się dyskusja z wieloma pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi omawianego zagadnienia. Padła propozycja aby pytania członków POFOS wpłynęły do Departamentu Zdrowia w formie pisemnej.

Przydatne strony :

http://www.rpo.pomorskie.eu/zapoznaj-sie-z-prawem-i-dokumentami

http://www.zdrowie.gov.pl/

 

Do pobrania:

  1. Prezentacja - System wyboru projektów współfinansowanych z EFS w ramach RPO WP 2014-2020
  2. Prezentacja - Problematyka finansowania usług zdrowotnych z EFS w ramach RPO WP
  3. Prezentacja - Instytucja Pośrednicząca w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WP 2014-2020
  4. Zaproszenie na XIII spotkanie PoFoS
view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj