Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Zdrowy Pomorzanin 5

znak zakazu komórek
Fot. pixabay

Zdrowy Pomorzanin 5 – E-uzależnienia, czyli uwięzieni w sieci. Czy komputer, komórka i internet mogą być groźne dla człowieka?

W dniu 18 października 2017 r. w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku odbędzie się Konferencja „Zdrowy Pomorzanin 5 – E-uzależnienia, czyli uwięzieni w sieci. Czy komputer, komórka i internet mogą być groźne dla człowieka? organizowana przez Urząd Marszałkowski WP, Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Konferencja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, pielęgniarek szkolnych; pracowników samorządów lokalnych odpowiedzialnych za edukację, politykę społeczną i zdrowotną, ponadto do uczniów, rodziców, osób zainteresowanych profilaktyką zdrowia.

Cykl konferencji Zdrowy Pomorzanin został zainicjowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego w 2010 roku, między innymi w odpowiedzi na: potrzeby środowiska oświatowego, chęć poprawy stylu życia pomorskich uczniów oraz jako platforma dialogu na temat współczesnych wyzwań profilaktyki i edukacji zdrowotnej.

Pierwsza Konferencja poświęcona była zaburzeniom odżywiania, druga walce ze stresem.

W roku 2015 odbyła się trzecia Konferencja „Zdrowy Pomorzanin 3 - Zdrowie i bezpieczeństwo w środowisku szkolnym. Wyzwanie w nowoczesnej szkole." Celem konferencji było podniesienie świadomości na temat zdrowego stylu życia, odżywiania oraz przeciwdziałania chorobom nowotworowym u dzieci i młodzieży, jak również podkreślenie w tym kontekście wpływu szkoły oraz czynników zewnętrznych na ucznia, stanowiącego kapitał społeczny Regionu. Założeniem organizatorów była poprawa stanu zdrowia uczniów, wsparcie szkół we wdrażaniu programów edukacyjnych promujących zdrowie oraz zachęcenie do wprowadzania nowych rozwiązań i dobrych praktyk na płaszczyźnie profilaktyki zdrowia i edukacji na poziomie lokalnym oraz regionalnym.

W 2016 roku odbyła się kolejna z cyklu Konferencja „Zdrowy Pomorzanin 4 – Dbajmy o swoje geny" . Poświęcona została genom i próbom uzyskania odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ mają geny na nasze postawy i wybory, a tym samym na nowe pokolenia; co to są zachowania ryzykowne w kontekście zdrowotnej kondycji społeczeństwa i jak rozumiemy pojęcie zdrowego stylu życia

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj