Przejdź do komentarzy

Zespół AIDS - I spotkanie

Wszyscy członkowie Zespołu ds. AIDS
Sławomir Lewandowski

W dniu 2 czerwca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego.

Paweł Orłowski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego powitał zgromadzonych i wręczył powołania osobom wyznaczonym do prac przez Instytucje/Podmioty/Organizacje, które będą zaangażowane w koordynację i realizację Programu. Wspólne zdjęcie Zespołu zakończyło tę uroczystą część spotkania.

W kolejnej części, Przewodniczący Zespołu – Jacek Sękiewicz (Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień) przeprowadził wybory na Wiceprzewodniczącego i Sekretarza Zespołu. Decyzje zapadły jednogłośnie i tak Wiceprzewodniczącym został dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz - kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, prorektor ds. studenckich GUMED, natomiast Sekretarzem – Małgorzata Kowalewska, pracownik Referatu Strategii i Programów Zdrowotnych Departamentu Zdrowia UMWP.

Podczas spotkania omówiono w skrócie zadania, które w roku 2017 są realizowane przez poszczególne instytucje i organizacje wchodzące w skład Zespołu HIV/AIDS.

Na zakończenie  został wyznaczony termin następnego spotkania Zespołu – 26 wrzesień 2017 r. Ustalono także, że każdy z Zespołu prześle uwagi do Regulaminu pracy Zespołu , który obowiązywał w ostatnich czterech latach w województwie pomorskim oraz informacje o działaniach zgodnych z Harmonogramem Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS zaplanowanych do realizacji w roku 2017 przez reprezentowane instytucje.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj