Przejdź do komentarzy

Zespół AIDS - II spotkanie

Napis czerwony AIDS
Fot. pixabay

W dniu 26 września 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego.

Jacek Sękiewicz, Przewodniczący Zespołu  powitał zgromadzonych. Następnie wręczył powołania członkom Zespołu nieobecnym na poprzednim spotkaniu.  

W kolejnej części, Przewodniczący odczytał Regulamin Pracy Zespołu. Został on wcześniej wstępnie zaopiniowany przez Biuro Radców Prawnych UMWP i rozesłany do wiadomości wszystkich członków Zespołu. Ponieważ nie było uwag co do jego treści,  przystąpiono do głosowania nad jego przyjęciem. Został jednogłośnie zaakceptowany (12 głosów). Tak przedstawia się przyjęty Regulamin Zespołu.

Podczas spotkania omówiono w skrócie działania  zgodne z Harmonogramem Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS,  które w roku 2017 są zaplanowane i realizowane przez poszczególne instytucje i organizacje wchodzące w skład Zespołu HIV/AIDS. Zostały przedstawione w tabeli.

Przewodniczący Zespołu zaproponował aby na koniec roku zrobić podsumowanie zrealizowanych zadań. Jednocześnie wyraził  potrzebę wspólnego zaplanowania działań na następny rok.

Pani Klaudia Głodek, przedstawicielka Prezydenta Miasta Gdyni, zaproponowała aby członkowie Zespołu  złożyli wizytę w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie, gdzie istnieje oddział opiekuńczo – leczniczy utworzony z myślą o osobach żyjących z wirusem HIV, HCV, HBV, chorymi na AIDS. Pomysł spotkał się z zainteresowaniem i zaplanowano zrealizować go wiosną.

Następnym punktem obrad Zespołu było zaplanowanie działań na dzień 1 grudnia 2017 roku związanych z obchodami Światowego Dnia AIDS. Zdecydowano, że najbardziej celowym wydaje się przyłączenie i rozszerzenie akcji jaką corocznie tego dnia organizuje Miasto Sopot. Szczegóły zostaną dopracowane na następnym spotkaniu Zespołu, które odbędzie się 8 listopada 2017 r.

 

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj