Przejdź do komentarzy

Zespół AIDS - III spotkanie

napis AIDS
Fot. pixabay

W dniu 8 listopada 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego.

Podczas spotkania omówiono szczegółowy plan obchodów Światowego Dnia AIDS przypadający na 1 grudnia 2017 r. Zdecydowano, że odbędzie się on w Sopocie. Pierwszą część spotkania zaplanowano w postaci wystąpień:

  1. Prof. dr hab. Tomasza Smiatacza, Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  2. Dr Tomasza Augustyniaka, Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
  3. Dr Andrzeja Probuckiego, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego MSW na obszarze woj. pomorskiego

Druga część spotkania to przejście na Plac Przyjaciół Sopotu gdzie odbędzie się zapalenie zniczy w kształcie czerwonej kokardki, symbolizującej solidarność z osobami żyjącymi, zakażonymi HIV.

Wśród członków Zespołu zostały rozdzielone zadania związane z organizacją uroczystości takie jak: rezerwacja sali, wysyłka zaproszeń, zakup zniczy, notatka prasowa.

W kolejnej części spotkania przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej pochwalili się działaniami realizowanymi w tym roku i zaplanowanymi także na rok następny, skierowanymi do młodzieży ze szkół ponad gimnazjalnych  – Festiwal Filmów o HIV (w Centrum Filmowym w Gdyni) oraz Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych.

Pan Adam Hęćko poinformował zebranych, że Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w Gdańsku, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Gdańska będzie mógł pracować  w dodatkowym dniu.

Następne spotkanie Zespołu zaplanowano na 23 stycznia 2018 r.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj