Przejdź do komentarzy

Zespół AIDS - V spotkanie

W dniu 20 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego.

 

Jacek Sękiewicz, Przewodniczący Zespołu  powitał zebranych. Następnie przedstawił nowego członka Zespołu Pana Donata Kuczewskiego, Dyrektora Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „Plus" Eko „Szkoła Życia" w Wandzinie. Wręczył mu powołanie w imieniu Pana Marszałka Województwa Pomorskiego a Pan Donat Kuczewski przedstawił  w skrócie czym się zajmuje ośrodek w Wandzinie i jaka jest jego rola w opiece nad chorymi na AIDS. Zaprosił też członków Zespołu do złożenia wizyty w Wandzinie w dniu 18 czerwca.  Później Przewodniczący Zespołu przekazał w imieniu Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego zaproszenia na uroczystą galę finałową II Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV. Odbędzie się ona 25 kwietnia 2018 r. w godzinach 10,00 – 14,30 w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W kolejnej części spotkania omówiony został zaplanowany na 20 maja Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS. Po mszy św. o godzinie 12,00 w kościele św. Jana na gdańskiej starówce zostaną wypuszczone w niebo baloniki napełnione helem, które mają symbolizować zmarłych na AIDS. Ustalono wysokość potrzebnych na ten cel środków finansowych i zasady finansowania.

Następnie omówiono w skrócie postępy w pracach nad Rocznym Raportem z realizacji zadań  Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w województwie pomorskim. Ustalono, że po 15 kwietnia (terminie wysyłania sprawozdań z realizacji zadań do Krajowego Centrum ds. AIDS) spotka się podgrupa robocza w celu sporządzenia analizy.

Ostatnim punktem spotkania była informacja o postępach w realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w roku obecnym przez instytucje reprezentowane przez członków Zespołu.

Następne spotkanie Zespołu zaplanowano na 25 kwietnia 2018 r. w Gdyńskim Centrum Filmowym.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj