Przejdź do komentarzy

Zespół AIDS - VII spotkanie

czerwone litery z napisem AIDS
Fot. pixabay

W dniu 16 października 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego.

Podczas spotkania omówiono szczegółowy plan obchodów Światowego Dnia AIDS przypadający na 1 grudnia 2018 r. Zdecydowano, że odbędzie się on w Sopocie na ulicy Bohaterów Monte Cassino przed kościołem, gdzie odbędzie się zapalenie zniczy w kształcie czerwonej kokardki, symbolizującej solidarność z osobami żyjącymi, zakażonymi HIV.  Wśród członków Zespołu zostały rozdzielone zadania związane z organizacją uroczystości.

W kolejnej części spotkania poruszono temat postępów w realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w roku obecnym przez instytucje reprezentowane przez członków Zespołu. Pan Michał Kubicki przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań Programu przez jednostki samorządowe w województwie pomorskim w roku 2017.  Dyskusję na temat przygotowania zbiorczego raportu przełożono na następne spotkanie.

Zaplanowaną na ten rok wizytę studyjną Zespołu w Słupsku przełożono na rok następny. Pan Zbyszek Zawadzki zaprosił przedstawicieli Zespołu na przegląd małych form teatralnych o tematyce HIV/AIDS organizowany przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Słupsku.

Zaplanowano, że w konferencji eksperckiej „HIV na mapie potrzeb zdrowotnych Polski", która ma się odbyć w dniach 9-10 listopada 2018 r. w Gdyni jako przedstawiciel Zespołu udział weźmie dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz.

Następne spotkanie Zespołu zaplanowano na dzień 4 grudnia 2018 r.

view szablon artykułuUżywamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj