Przejdź do komentarzy

Grafika zawiera od lewej logotyp z napisem po prawej stronie "Fundusze Europejskie Program Regionalny", flagę Polski z napisem po prawej stronie "Rzeczpospolita Polska", logotyp z napisem po prawej stronie "Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego" oraz flegę Unii Europejskiej z napisem po lewej stronie "Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego"

Wiadomości

Tytuł projektu:

"Pomorskie wspiera"

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego

 

Oś Priorytetowa VI „Integracja"

Działanie 6.2 "Usługi społeczne"

Poddziałanie 6.2.2. "Rozwój usług społecznych"

 

Celem projektu jest przeciwdziałanie i ograniczenie wystąpienia negatywnych skutków COVID – 19.

Zaplanowane w Projekcie działania ukierunkowane są na wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno – gospodarczej, poprzez zapewnienie im zindywidualizowanych i zdeinstytucjonalizowanych świadczeń w postaci: porad psychologicznych, usług opiekuńczych świadczonych przez wolontariuszy, usług zdrowotnych oraz profilaktyczne szczepienia przeciw pneumokokom.

 

Wartość dofinansowania: 7 571 699,02

Wartość całkowita projektu: 7 970 209,50 zł

Czas trwania projektu: 01.01.2021 – 30.06.2023

 

W projekcie może wziąć udział 3000 mieszkańców województwa pomorskiego (1500 kobiet), dotkniętych COVID-19, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich rodziny.

 

Wsparcie w ramach projektu jest bezpłatne i obejmuje:

  1. Usługi opiekuńcze w formie wolontariatu.
  2. Specjalistyczne usługi opiekuńcze – fizjoterapia oddechowa.
  3. Wsparcie psychologiczne.
  4. Profilaktyczne szczepienia przeciw pneumokokom.
  5. Zajęcia edukacyjne związane z profilaktyką zdrowotną.

 


Plakat projektu "Pomorskie wspiera"


Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj