Zum Inhalt wechseln

Wiadomości

Co każdy chory wiedzieć powinien? Warsztaty świadomości onkologicznej dla chorych na raka i ich rodzin

osoba z opuszczona głową siedzaca pod scianą
Fot. pixabay

Będzie o komunikacji pacjenta onkologicznego z otoczeniem, o tym, jak opanować lęk przed chorobą i cieszyć się życiem, a także o powrocie do pracy po wyleczeniu. Warsztaty będą od września do listopada. Kolejne spotkanie 13 września 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Organizatorami zajęć są Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

 Jak oswoić raka?

Podczas warsztatów będą omawiane zagadnienia rozmowy z lekarzem oraz komunikacja między członkami rodziny. Chodzi głównie o to, jak rozmawiać o raku, pomimo choroby. Uczestnicy zastanowią się nad potrzebami chorego oraz jego opiekuna, wzajemnym wsparciem i sposobem wyrażania swoich potrzeb. Zajmą się też efektami ubocznymi leczenia. Omówią ewentualne komplikacje oraz poznają sposoby radzenia sobie z nimi. Organizatorzy pomogą przygotować się na powrót do pracy po leczeniu i chorobie. Psychologowie nauczą technik radzenia sobie z trudnymi emocjami. Odbędą się też specjalne zajęcia z udziałem dzieci oraz nastolatków, w których rodzinie jest osoba chora lub w trakcie leczenia onkologicznego. Mowa będzie także o tym, jak duże znaczenie ma poczucia humoru w trakcie radzenia sobie z chorobą oraz jej skutkami. Uczestnicy zajmą się przebudowywaniem oraz transformacją związku, porozmawiają o intymności, wsparciu, bliskości, seksualności. Odbędą się też zajęcia taneczne, które pomogą w ekspresji siebie. Poruszone będą aspekty psychologiczne i medyczne dalszego życia po nowotworze i opanowaniu lęku przed jego nawrotem.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki (ul. Puszkina 8/ 1 a) oraz Amazonek Gdyńskich (ul. Morska 9-9 a), od września do listopada w godzinach 15.00-19.00 w dwóch blokach tematycznych z półgodzinną przerwą. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: szkoladlapacjentow@gmail.com.

Harmonogram warsztatów

view szablon artykułuWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept