Zum Inhalt wechseln

Wiadomości

Nowy raport NIZP-PZH - "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania"

otwarta ksiażka i okulary
fot. pixabay

To już osiemnaste opracowanie w serii zapoczątkowanej przez Państwowy Zakład Higieny w 1977 r., a drugie przygotowywane w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia

W raporcie opisano między innymi długość życia i umieralność Polaków, wyleczalność chorych na nowotwory złośliwe, zachorowania na choroby zakaźne i pasożytnicze, wybrane czynniki ryzyka zdrowotnego oraz infrastrukturę systemu opieki. Obraz stanu zdrowia ludności opiera się na możliwie wszystkich dostępnych w momencie tworzenia raportu danych pochodzących przede wszystkim z rutynowych systemów informacyjnych. Wykorzystano także dane pochodzące z ankietowego badania trzytysięcznej reprezentatywnej próby losowej dorosłych mieszkańców Polski, przeprowadzonego przez NIZP-PZH w październiku 2018 r. O nowe ważne zagadnienia został rozbudowany rozdział poświęconym przyczynom zgonów ludności Polski.

Raport do pobrania na stronie internetowej NIZP-PZH

view szablon artykułuWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept