Zum Inhalt wechseln

Pracodawco, zatrudniasz kobiety? Weź udział w konkursie Mistrz Profilaktyki w kategorii cytologia i zadbaj o ich zdrowie

Pani w białym fartuchu nad mikroskopem
Fot. pixabay

Pomorskie firmy do 31 października 2018 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

Organizatorami pierwszej edycji konkursu są Copernicus Podmiot Leczniczy oraz Pracodawcy Pomorza.

 Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do firm, instytucji, organizacji, które wykraczają̨ poza zakres obowiązków nakładanych ustawowo na pracodawcę̨. Będzie realizowany w trzech kategoriach: mikro i małe przedsiębiorstwo (do 50 pracowników), średnie przedsiębiorstwo (do 250 pracowników) oraz duże przedsiębiorstwo (powyżej 250 pracowników).

Celem konkursu jest edukacja poprzez zachęcenie i umożliwienie zatrudnionym w firmach paniom w wieku 25-59 lat wzięcia udziału w badaniu cytologicznym w godzinach pracy. Projekt skierowany jest do mieszkanek województwa pomorskiego, które w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywały cytologii finansowanej przez NFZ.

Mimo że rak szyjki jest jednym z najczęściej występujących nowotworów w Polsce, tylko niespełna 30 proc. kobiet w województwie pomorskim zgłasza się na badania cytologiczne. A właśnie badania profilaktyczne, wykonywane regularnie przynajmniej raz na trzy lata, pozwalają na wykrycie stanu przedrakowego i prawie stuprocentowe uchronienie przed rakiem szyjki macicy. Konkurs ma dotrzeć z tymi informacjami do jak najszerszej grupy pracowników w województwie pomorskim.

Zainteresowani pracodawcy mogą do 31 października 2018 r. wypełnić i przesłać deklarację udziału w konkursie na adres cytologia@copernicus.gda.pl.

 Kiedy panie skorzystają z badań?

Firmy, po zgłoszeniu udziału w konkursie, prześlą pracownikom informację o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań w ramach krajowych programów profilaktycznych.

Następnie pracownicy mogą zgłosić udział w badaniu poprzez jeden z trzech kanałów:

  • wypełnienie formularza na stronie internetowej www.cytologia-pomorze.pl w zakładce konkurs
  • wypełnienie formularza dostarczonego przez pracodawcę i przesłanie go na adres cytologia@copernicus.gda.pl.
  • kontakt z infolinią pod numerem 58 727 01 30 (podczas rozmowy należy zaznaczyć, że pracodawca bierze udział w konkursie i podać jego nazwę).

Po otrzymaniu formularza lub zgłoszenia telefonicznego pracownik spółki Copernicus PL skontaktuje się bezpośrednio z zainteresowaną osobą w celu potwierdzenia kryteriów oraz umówienia na badanie.

Kiedy poznamy laureata?

Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez kapitułę. O przyznaniu zwycięstwa zadecyduje liczba wykonanych badań przez pracownice zgłoszonych firm. Na ich przeprowadzenie panie mają czas do końca grudnia 2018 r. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona do 31 stycznia 2019 r.

Deklarację, szczegółowy regulamin konkursu oraz wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.cytologia-pomorze.pl w zakładce konkurs.

Regulamin konkursu

Deklaracja pracodawcy

Formularz pacjenta

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zobacz: Cytologia Pomorze

view szablon artykułuWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept