Zum Inhalt wechseln

Wiadomości

Nominacja dla SWP w konkursie „Zdrowy Samorząd” za inicjatywę na rzecz przeciwdziałania HIV/AIDS

Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Słupsku
fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Samorząd Województwa Pomorskiego został nominowany w kategorii "Zdrowe Województwo"

Inicjatywa na rzecz zapobiegania HIV i zwalczania AIDS w województwie pomorskim" zgłoszona przez Samorząd Województwa Pomorskiego znalazła się wśród 30 programów profilaktycznych i prozdrowotnych nominowanych do statuetki „Zdrowy Samorząd 2021" spośród blisko 100 zgłoszeń nadesłanych przez jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju. Organizatorami konkursu są PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Projekt SWP został nominowany w kategorii „Zdrowe Województwo".

W ramach inicjatywy podejmowane są działania mające na celu zapobieganie szerzeniu się HIV, m.in. poprzez organizację cyklicznych spotkań Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na terenie województwa pomorskiego oraz finansowanie trzech punktów konsultacyjno-diagnostycznych (w Gdańsku, Gdyni i Słupsku), w których można wykonać  bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV, HCV oraz kiły połączone z profesjonalnym poradnictwem.

Do 28 maja br. (do godz. 12) trwa głosowanie na projekt, który zdobędzie nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

Więcej o konkursie i projekcie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2021,94/wojewodztwo-pomorskie,3018/

Zachęcamy do głosowania!
view szablon artykułuWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept