Zum Inhalt wechseln

Wiadomości

Weź udział w rodzinnym festynie przed Ergo Areną i skorzystaj z bezpłatnych porad i zabiegów. Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie

Badania w namiocie podczas Pomorskiego dla Zdrowia w Prabutach
Fot. UMWP Badania podczas Pomorskiego dla Zdrowia w Prabutach

Weź udział w rodzinnym festynie przed Ergo Areną i skorzystaj z bezpłatnych porad i zabiegów. Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie

Onkolodzy, reumatolodzy, ortopedzi będą czekać na wszystkich, którzy w niedzielę, 24 czerwca  2018 r. przyjdą na plac Dwóch Miast przed halę widowiskowo-sportową. Będzie też można skorzystać z takich zabiegów jak krioterapia miejscowa oraz naświetlanie lampą bioptron. A to nie koniec atrakcji w ramach akcji. Przyjdź i przekonaj się!

Hasłem tej imprezy jest aktywna niedziela. To drugie wydarzenie, które odbywa się w ramach Pomorskiego dla Zdrowia. Kolejne badania będą na plaży w Gdańsku-Brzeźnie już 1 lipca 2018 r.

Dwa namioty przed Ergo Areną

  • 24 czerwca, niedziela, godz. 11.00-17.00
  • współorganizatorami wydarzenia są Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie.

Podczas rodzinnego festynu na pacjentów będą czekać lekarze, profilaktycy, trenerzy, sportowcy oraz psychologowie. Będzie też można skorzystać z  konsultacji onkologicznych, reumatologicznych, ortopedycznych oraz lekarza rehabilitacji medycznej. Terapeuci zaproszą do wspólnych ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni i ruchomość stawów przy użyciu taśm terapeutycznych. Panie dowiedzą się, jak prawidłowo co miesiąc badać piersi. A dla chętnych takie zabiegi jak krioterapia miejscowa i naświetlanie lampą bioptron.

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla małych pacjentów Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie.

Trzy strefy aktywności

Będą strefy zdrowia, sportu i relaksu, w których eksperci pomogą zadbać o kondycję i dobre samopoczucie.

strefa zdrowia

Oddział rehabilitacyjny dla dzieci Pomorskiego Centrum Reumatologicznego zaprasza rodziców z dziećmi do przestrzeni A1 hali (wejście główne). Przy stanowisku szkoły zdrowych pleców będzie można zasięgnąć porad z zakresu profilaktyki wad postawy, a także ćwiczeń i pokazów dla dzieci. Słoń w plecaku to odpowiedź na pytanie, jakie ciężary dźwigają dzieci na swoich plecach? Dla dzieci będzie spotkanie z psychologiem Magdaleną Bilicką-Siewert, która opowie o emocjach. W programie nagrody – niespodzianki dla aktywnych rodziców.

W namiotach będzie można uzyskać porady dotyczące przeciwdziałania osteoporozie, bólom przeciążeniowym pleców i stawów. Specjaliści pokażą, jak każda kobieta, co miesiąc powinna badać piersi, a terapeuci zaproszą do wspólnych ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni i ruchomość stawów przy użyciu taśm terapeutycznych. Na festynie pojawi się też punkt Akademii Walki z Rakiem oraz komórka zdrowia Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Sopotu, gdzie będzie można skorzystać z podstawowych badań.

Izba pielęgniarek i położnych zaprasza panie w ciąży na konsultacje.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Medycyny Sportowej Rehasport Clinic. Poza poradami fizjoterapeutycznymi (bezpłatna konsultacja rehabilitanta z zakresu urazów i kontuzji sportowych) będą też badania postawy ciała (ocena postawy ciała u dzieci 6-14-letnich), porady dietetyczne (pomiar masy ciała, analiza składu ciała, konsultacja dietetyczna), badania podstawowe (pomiar glikemii, tętna i ciśnienia tętniczego,  saturacja oraz konsultacje trenerskie – porady dla początkujących (jak zacząć uprawiać sport, jak zacząć biegać zdrowo).

strefa sportu

O godz. 11.00 wystartuje sesja relaksacyjnej jogi, o godz.12.30 kalistenika z piłeczkami, o godz.14.00 będzie trening z kijami nordic walking, a od godz. 15.30 do zakończenia imprezy będziemy ćwiczyć energetyczną zumbę. Miłośników fitnessu ucieszą ćwiczenia z taśmami. Zbiórka do treningów przed wejściem głównym do hali (A1).

Miasteczko sportowe w obrębie boiska przed halą przygotują kluby sportowe grupy Trefl. Koszykówka i siatkówka dla wszystkich pozwoli uwolnić endorfiny całym rodzinom, a najaktywniejszych nagrodzi Stowarzyszenie Trefl Pomorze.

O inne atrakcje dla maluchów zadba Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.

strefa relaksu

W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch" Maria Fall-Ławryniuk z Centrum Zdrowego Odchudzania zaprasza na chwilę wytchnienia przy sokach warzywnych i degustację zdrowej żywności.

Będą też warsztaty psychologiczne z trójmiejskimi ekspertami, które pozwolą na wyciszenie i dadzą przypływ nowej energii.

Zajęcia odbędą się w sali rozgrzewkowej Ergo Areny (wejście C1), obowiązują zapisy, maks. 30 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl.

Program:

godz. 11.00-12.00 – Mindfullness – jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Jak przestać się martwić i żyć radośnie? –  Monika Szczerbińska-Inglot

Za sprawą uwagi, akceptacji i życzliwości dla samego siebie można lepiej radzić sobie z bolesnymi emocjami, wyzbyć się negatywnego myślenia o sobie.

godz. 12.15-13.45 – Dlaczego bliscy ludzie najbardziej siebie ranią i czy warto wybaczać?  – Hanna Wilczyńska-Toczko, psycholog, terapeuta, trener szkoleniowy, konsultant i dziennikarka radiowa.

godz. 14.00-15.30 – Jak żyć i kiedy żyć? – Monika Stankiewicz, coach ACC akredytowany przez International Coach Federation, współzałożycielka trójmiejskiego oddziału ICF, konsultant MindSonar, autorka bloga o introwertykach, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Jeżeli chcesz odzyskać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym lub czujesz, że brakuje Ci energii, to ten warsztat jest dla ciebie.

godz. 15.45-17.00 – Kilka słów o tym, że szkoła, młodzież, relacje i social media mogą być zdrowe" – Przemysław Staroń, psycholog i kulturoznawca, wykładowca sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS, wieloletni wykładowca na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Sopocie, nauczyciel w II LO w Sopocie, koordynator projektów z zakresu wspierania rozwoju seniorów, arteterapeuta i trener kreatywności.

Rodzinny czas będzie można spędzić przy planszówkach od firmy Trefl w halowym Pubie Classic (wejście A1).

 

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u specjalistów.

Porad udzielą pracownicy: Szpitala Specjalistycznego w Prabutach sp. z o.o., Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. J. Titz Kosko w Sopocie sp. z o.o.,  Copernicusa Podmiotu Leczniczego sp. z o.o., Szpitali Pomorskich sp. z o.o., Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o.

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia na plaży przy molo w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 1 lipca 2018 r. w godz. 10.00-16.00. Konsultacje będą przeprowadzać eksperci  z Copernicusa Podmiotu Leczniczego.

view szablon artykułuWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept