Zum Inhalt wechseln

Zespół AIDS - VII spotkanie

czerwone litery z napisem AIDS
Fot. pixabay

W dniu 16 października 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego.

Podczas spotkania omówiono szczegółowy plan obchodów Światowego Dnia AIDS przypadający na 1 grudnia 2018 r. Zdecydowano, że odbędzie się on w Sopocie na ulicy Bohaterów Monte Cassino przed kościołem, gdzie odbędzie się zapalenie zniczy w kształcie czerwonej kokardki, symbolizującej solidarność z osobami żyjącymi, zakażonymi HIV.  Wśród członków Zespołu zostały rozdzielone zadania związane z organizacją uroczystości.

W kolejnej części spotkania poruszono temat postępów w realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w roku obecnym przez instytucje reprezentowane przez członków Zespołu. Pan Michał Kubicki przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań Programu przez jednostki samorządowe w województwie pomorskim w roku 2017.  Dyskusję na temat przygotowania zbiorczego raportu przełożono na następne spotkanie.

Zaplanowaną na ten rok wizytę studyjną Zespołu w Słupsku przełożono na rok następny. Pan Zbyszek Zawadzki zaprosił przedstawicieli Zespołu na przegląd małych form teatralnych o tematyce HIV/AIDS organizowany przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Słupsku.

Zaplanowano, że w konferencji eksperckiej „HIV na mapie potrzeb zdrowotnych Polski", która ma się odbyć w dniach 9-10 listopada 2018 r. w Gdyni jako przedstawiciel Zespołu udział weźmie dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz.

Następne spotkanie Zespołu zaplanowano na dzień 4 grudnia 2018 r.

view szablon artykułuWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept