Zum Inhalt wechseln

Wiadomości

PROTOKÓŁ z XII spotkania Zespołu ds. AIDS

W dniu 8 października 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Zespół HIV/AIDS) na terenie województwa pomorskiego

XXVIII Spotkanie PoFoS

Dnia 6 listopada 2019 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP) odbyło się XXVIII spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia (PoFoS)

Pomorskie Forum Samorządowe jedną z najlepszych inicjatyw zdrowotnych w Polsce. Jeśli chcesz, żeby wygrało, zagłosuj już teraz

Województwo pomorskie znalazło się w finale konkursu organizowanego po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Nowy raport NIZP-PZH - "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania"

To już osiemnaste opracowanie w serii zapoczątkowanej przez Państwowy Zakład Higieny w 1977 r., a drugie przygotowywane w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM - 4 luty 2019

Święto ustanowiono na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w lutym 2000 roku w Paryżu. Na spotkaniu przyjęto Kartę Paryską, zobowiązującą państwa, które ją podpisały do stworzenia programów zapobiegających chorobom nowotworowym oraz opracowania metod ich leczenia.

Największe zagrożenia i wyzwania dla zdrowia w 2019 roku według WHO

Świat stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami zdrowotnymi. W 2019 r. rozpoczyna się nowy pięcioletni plan strategiczny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Plan ten koncentruje się na osiągnięciu celów: dążenie aby o miliard więcej ludzi korzystało z dostępu do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, o miliard więcej ludzi było chronionych przed nagłymi zdarzeniami zdrowotnymi oraz aby o miliard więcej ludzi cieszyło się lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

W niedzielę WOŚP zagra po raz 27. Tym razem na sprzęt dla szpitali dziecięcych

Badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pokazy ratownictwa medycznego, a także vouchery na zabiegi – tak będzie wyglądał finał WOŚP w tzw. szpitalach marszałkowskich. Zebrane pieniądze pomogą w diagnostyce najmłodszych pacjentów.

„Jedz ostrożnie!”

W 19 edycji konkursu Galerii Plakatu AMS zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu na temat zdrowego odżywiania i jego społecznego znaczenia.

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zakończone

Mieszkańcy powyżej 65 roku życia z powiatów kościerskiego, tczewskiego, kartuskiego, wejherowskiego, malborskiego, bytowskiego, człuchowskiego i kwidzyńskiego oraz miast Gdyni, Słupska i Sopotu mogli skorzystać ze szczepień przeciwko pneumokokom. Zostały one sfinansowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego i odpowiednie powiaty/miasta na prawach powiatu.

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Program ma być realizowany do 2020 roku i objąć bezpłatnymi badaniami przesiewowymi w kierunku tętniaka aorty brzusznej osoby powyżej 65 roku życia.We use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept