Zum Inhalt wechseln

Wiadomości

Edukacja i rehabilitacja kardiologiczna dla Pomorzan

Umowę na dofinansowanie projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności" podpisali 17 grudnia 2018 r. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Copernicus Podmiot Leczniczy.

Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna

W dniu 13 grudnia 2018 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku odbyło się już po raz czwarty sympozjum poświęcone rozwiązaniom w zintegrowanej, kompleksowej i koordynowanej opiece zdrowotnej.

Rusza druga edycja Konkursu "Zdrowy Samorząd" - zgłoś swój udział!

Głównym celem konkursu organizowanego po raz drugi przez redakcje PortalSamorzadowy.pl, portalu i magazynu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP SA jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób.

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ - szczepienia tylko do końca grudnia

Dla mieszkańców powyżej 65 roku życia z powiatów kościerskiego, tczewskiego, kartuskiego, wejherowskiego, malborskiego, bytowskiego, człuchowskiego i kwidzyńskiego oraz miast Gdyni, Słupska i Sopotu szczepienia przeciwko pneumokokom zostały sfinansowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego i odpowiednie powiaty/miasta na prawach powiatu.

„Nie serwuj sobie choroby” – rusza kampania Ministerstwa Zdrowia

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem otyłości i wynikających z niej konsekwencji.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ty też możesz pomagać innym

Wolontariuszem można zostać każdy. Wystarczy znaleźć czas, aby pomagać innym. Chodzi np. o czynności pielęgnacyjne, proste ćwiczenia z chorymi pod nadzorem rehabilitanta. Można poczytać książkę czy po prostu porozmawiać z chorym lub wysłuchać jego problemów. Niektórzy ludzie preferują tzw. wolontariat akcyjny. Organizują m.in. mikołajki w szpitalach, spotkania z bajką lub remontują kąciki dla rodzin maluchów.

Co 10 dziecko to wcześniak. Rodzi się ich więcej, ale dzięki rozwojowi medycyny walka o ich życie i zdrowie jest coraz skuteczniejsza

Przedwczesne przyjście na świat ma wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Nierzadko stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Niedawno obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka, a to dobra okazja, aby przypomnieć, jak ważna jest stymulacja rozwoju maluchów i ich rehabilitacja, profilaktyka zakażeń u dzieci przedwcześnie urodzonych, a także edukacja rodziców.

Światowy Dzień Walki z AIDS. Obalamy mity, czego jeszcze nie wiesz o tej chorobie

Przypadkowe kontakty seksualne, zakażona krew oraz zakażenie noworodka od matki nosicielki to drogi zakażenia wirusem HIV. Codziennie w Polsce trzy osoby zarażają się wirusem HIV, a jak jest na Pomorzu?

Nie tylko papierosy, ale sole piorące czy muzyka powodują uzależnienia. Co trzeba wiedzieć, aby nie dać się w to wciągnąć?

Różnią się postacią, w jakiej występują i sposobem, w jaki je przyjmujemy. A mimo to powodują uzależnienia, z których bardzo trudno się wyzwolić. Zagrażają zdrowiu i życiu ludzi. O szkodliwości używania substancji psychoaktywnych i papierosów rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie – XXV konferencja

W dniach 26 – 27 listopada 2018 r. odbyła się w Warszawie XXV konferencja będąca jednym z głównych elementów obchodów Światowego Dnia AIDSWe use cookies to help give you the best experience on our website. By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this.
Accept