Przejdź do komentarzy

Co 10 dziecko to wcześniak. Rodzi się ich więcej, ale dzięki rozwojowi medycyny walka o ich życie i zdrowie jest coraz skuteczniejsza

Przedwczesne przyjście na świat ma wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Nierzadko stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Niedawno obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka, a to dobra okazja, aby przypomnieć, jak ważna jest stymulacja rozwoju maluchów i ich rehabilitacja, profilaktyka zakażeń u dzieci przedwcześnie urodzonych, a także edukacja rodziców.

Pozycja futbolowa nie tylko na boisku! Prawie wszystko, co rodzice powinni wiedzieć o karmieniu piersią [PORADNIK LAKATACYJNY]

Publikacja została wydana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w nakładzie 7 tys. egzemplarzy.

Mają mniej wartości odżywczych, gorzej smakują, ale je jemy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowalijkach!

Mogą być czerwone, amarantowe lub zielone – przyciągają wzrok, czasem pachną. Nowalijki, bo o nich mową, swoim wyglądem zachęcają do spożycia. Wady i zalety pierwszych w sezonie warzyw.

Czy warto stosować preparaty odstraszające kleszcze i się szczepić? Niewidoczny gołym okiem intruz zaczyna atakować

Kleszcze atakują wiosną i jesienią. Przed nami długi, majowy weekend. Jest ciepło i słonecznie, chętnie spędzamy czas na powietrzu, w lasach i parkach. Jak uchronić się przed kleszczami, które wywołują wiele chorób? Czy warto siać panikę?

Pięć sposobów na przezwyciężenie przesilenia wiosennego

Dni są coraz dłuższe, później zapada zmierzch, a mimo to czujemy się zmęczeni, przygnębieni i nie mamy na nic ochoty. Czy to subiektywne odczucie, czy obiektywna przyczyna?

Co 8 minut w Polsce ktoś ma udar. To trzecia przyczyna zgonów. Jak uchronić się przed tą chorobą?

Od 1998 r. 18 marca obchodzony jest Europejski Dzień Mózgu. Jego celem jest propagowanie wiedzy o mózgu oraz informowanie społeczeństwa o roli badań układu nerwowego.

Światowy Tydzień Jaskry. Za darmo i bez skierowania przebadaj wzrok i sprawdź czy nie jesteś chory

Cierpisz na bóle głowy, gorzej widzisz? Być może masz początki jaskry. Bezpłatnie możesz przebadać się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku we wtorek, 13 marca 2018 r.

Czy przedawkowanie witaminy K jest groźne? Co należy wiedzieć, żeby właściwie ją wykorzystać?

Czy trzeba brać witaminę K? Do czego służy? Dlaczego noworodki otrzymują ją wkrótce po urodzeniu? Czemu jest tak ważna, kiedy długo goją się rany czy mamy siniaki nawet po niewielkim stłuczeniu.

Profilaktyka onkologiczna

Ministerstwo Zdrowia przygotowało ulotki oraz 200 tys. plakatów zachęcających do badań w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj