Przejdź do komentarzy

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Rak piersi to już nie wyrok. Onkolog oswoi z tą chorobą, opowie o leczeniu i życiu po diagnozie

Światowy Dzień Serca

O tym, jak rozpoznać zawał, jak po nim żyć i jak zapobiegać kolejnym incydentom opowiada dr n. med. Paweł Miękus, ordynator Oddziałów Kardiologii oraz Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Na świecie co 4 sekundy diagnozowany jest nowy przypadek alzheimera. Jak radzić sobie z chorobą?

Najpierw chory zapomina nazwy przedmiotów i gubi różne rzeczy. Potem nie pamięta imion i nie poznaje członków rodziny oraz tego, co robił przed chwilą, za to doskonale zna szczegóły z przeszłości. W końcu nie potrafi wykonać najprostszych czynności, jak jedzenie czy samodzielne ubieranie.

Choroby psychiczne – jak sobie pomóc

Choroby psychiczne to problem dotyczący z roku na rok coraz większej liczby ludzi.

„Powiedz mi co jesz, a powiem Ci na co zachorujesz”. Na czym polega różnica miedzy odżywaniem a jedzeniem?

Ekologiczna, nieprzetworzona żywność wysokiej jakości – to hasło, które od jakiegoś czasu króluje w mediach. Czy rzeczywiście to, co i jak jemy ma tak duży wpływ na nasz organizm?

Kleszcze – szum medialny czy realne zagrożenie?

Co roku jesteśmy bombardowani informacjami o kleszczach, które wywołują choroby takie jak boreliozę lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Bąblowica

Leśne owoce są zdrowe ale tylko umyte

Jak zadbać o zdrowie swoje i dziecka – rady dla przyszłych mam

Ciąża i troska o nienarodzone dziecko stawia przed matką wiele pytań i wątpliwości.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A

WZW A, inaczej "żółtaczka pokarmowa", to ostra choroba zakaźna wywoływana przez wirus zapalenia wątroby typu A (HAV).Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj