Przejdź do komentarzy

Wiadomości

Nowy raport NIZP-PZH - "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania"

To już osiemnaste opracowanie w serii zapoczątkowanej przez Państwowy Zakład Higieny w 1977 r., a drugie przygotowywane w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM - 4 luty 2019

Święto ustanowiono na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w lutym 2000 roku w Paryżu. Na spotkaniu przyjęto Kartę Paryską, zobowiązującą państwa, które ją podpisały do stworzenia programów zapobiegających chorobom nowotworowym oraz opracowania metod ich leczenia.

Największe zagrożenia i wyzwania dla zdrowia w 2019 roku według WHO

Świat stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami zdrowotnymi. W 2019 r. rozpoczyna się nowy pięcioletni plan strategiczny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Plan ten koncentruje się na osiągnięciu celów: dążenie aby o miliard więcej ludzi korzystało z dostępu do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, o miliard więcej ludzi było chronionych przed nagłymi zdarzeniami zdrowotnymi oraz aby o miliard więcej ludzi cieszyło się lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

W niedzielę WOŚP zagra po raz 27. Tym razem na sprzęt dla szpitali dziecięcych

Badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pokazy ratownictwa medycznego, a także vouchery na zabiegi – tak będzie wyglądał finał WOŚP w tzw. szpitalach marszałkowskich. Zebrane pieniądze pomogą w diagnostyce najmłodszych pacjentów.

„Jedz ostrożnie!”

W 19 edycji konkursu Galerii Plakatu AMS zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu na temat zdrowego odżywiania i jego społecznego znaczenia.

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zakończone

Mieszkańcy powyżej 65 roku życia z powiatów kościerskiego, tczewskiego, kartuskiego, wejherowskiego, malborskiego, bytowskiego, człuchowskiego i kwidzyńskiego oraz miast Gdyni, Słupska i Sopotu mogli skorzystać ze szczepień przeciwko pneumokokom. Zostały one sfinansowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego i odpowiednie powiaty/miasta na prawach powiatu.

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Program ma być realizowany do 2020 roku i objąć bezpłatnymi badaniami przesiewowymi w kierunku tętniaka aorty brzusznej osoby powyżej 65 roku życia.

Edukacja i rehabilitacja kardiologiczna dla Pomorzan

Umowę na dofinansowanie projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności" podpisali 17 grudnia 2018 r. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Copernicus Podmiot Leczniczy.

Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna

W dniu 13 grudnia 2018 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku odbyło się już po raz czwarty sympozjum poświęcone rozwiązaniom w zintegrowanej, kompleksowej i koordynowanej opiece zdrowotnej.

Rusza druga edycja Konkursu "Zdrowy Samorząd" - zgłoś swój udział!

Głównym celem konkursu organizowanego po raz drugi przez redakcje PortalSamorzadowy.pl, portalu i magazynu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP SA jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób.Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj