Przejdź do komentarzy

Wiadomości

„Jedz ostrożnie!”

W 19 edycji konkursu Galerii Plakatu AMS zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu na temat zdrowego odżywiania i jego społecznego znaczenia.

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zakończone

Mieszkańcy powyżej 65 roku życia z powiatów kościerskiego, tczewskiego, kartuskiego, wejherowskiego, malborskiego, bytowskiego, człuchowskiego i kwidzyńskiego oraz miast Gdyni, Słupska i Sopotu mogli skorzystać ze szczepień przeciwko pneumokokom. Zostały one sfinansowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego i odpowiednie powiaty/miasta na prawach powiatu.

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Program ma być realizowany do 2020 roku i objąć bezpłatnymi badaniami przesiewowymi w kierunku tętniaka aorty brzusznej osoby powyżej 65 roku życia.

Edukacja i rehabilitacja kardiologiczna dla Pomorzan

Umowę na dofinansowanie projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności" podpisali 17 grudnia 2018 r. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Copernicus Podmiot Leczniczy.

Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna

W dniu 13 grudnia 2018 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku odbyło się już po raz czwarty sympozjum poświęcone rozwiązaniom w zintegrowanej, kompleksowej i koordynowanej opiece zdrowotnej.

Rusza druga edycja Konkursu "Zdrowy Samorząd" - zgłoś swój udział!

Głównym celem konkursu organizowanego po raz drugi przez redakcje PortalSamorzadowy.pl, portalu i magazynu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP SA jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób.

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ - szczepienia tylko do końca grudnia

Dla mieszkańców powyżej 65 roku życia z powiatów kościerskiego, tczewskiego, kartuskiego, wejherowskiego, malborskiego, bytowskiego, człuchowskiego i kwidzyńskiego oraz miast Gdyni, Słupska i Sopotu szczepienia przeciwko pneumokokom zostały sfinansowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego i odpowiednie powiaty/miasta na prawach powiatu.

„Nie serwuj sobie choroby” – rusza kampania Ministerstwa Zdrowia

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem otyłości i wynikających z niej konsekwencji.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ty też możesz pomagać innym

Wolontariuszem można zostać każdy. Wystarczy znaleźć czas, aby pomagać innym. Chodzi np. o czynności pielęgnacyjne, proste ćwiczenia z chorymi pod nadzorem rehabilitanta. Można poczytać książkę czy po prostu porozmawiać z chorym lub wysłuchać jego problemów. Niektórzy ludzie preferują tzw. wolontariat akcyjny. Organizują m.in. mikołajki w szpitalach, spotkania z bajką lub remontują kąciki dla rodzin maluchów.

Co 10 dziecko to wcześniak. Rodzi się ich więcej, ale dzięki rozwojowi medycyny walka o ich życie i zdrowie jest coraz skuteczniejsza

Przedwczesne przyjście na świat ma wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Nierzadko stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Niedawno obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka, a to dobra okazja, aby przypomnieć, jak ważna jest stymulacja rozwoju maluchów i ich rehabilitacja, profilaktyka zakażeń u dzieci przedwcześnie urodzonych, a także edukacja rodziców.Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj